Chcesz być na bieżąco?

BIO

WHISKY – wszystko zaczęło się od marzeń – kiedy w 1997 roku narodził się nasz zespół nikt nie spodziewał się, że po 14 latach pękata butelka Whisky wciąż będzie się obracać. Zaczynaliśmy od piwnicy i radioodbiorników zamiast wzmacniaczy, perkusja pamiętała stan wojenny, a gitary stroiły do piątego progu.
W zespole grało delikatnie licząc już około czternastu osób, dzięki nim odkrywaliśmy naszą długą drogę gatunkową – od piwnicznego buntowniczego punka, przez bluesowe tematy w zadymionych salach lubelskich pubów, reggae`owo - rockowe mieszanki na studenckich imprezach do prezentowanego na dzień dzisiejszy funk-rocka z podświadomą domieszką wszystkiego co było wcześniej.
Do dnia dzisiejszego na światło dzienne wysłaliśmy trzy płyty demo oraz jedną studyjną. Nasze utwory znajdowały dobry oddźwięk wśród radiowych słuchaczy, dowodem tego mogły być wysokie miejsca i tygodnie na listach przebojów.
Uwielbiamy koncerty, są dla nas jak powietrze, nie spławiamy widzów odgrywając półgodzinny wyklepany na próbach materiał, koncert to nie tylko zimny pokaz technicznych umiejętności, to integracja, emocje, śmiech i melancholia dające metafizyczne zapomnienia, to wspólny organizm, który tworzą razem publiczność i my, to serce rzucone w sam środek wszechświata.
WHISKY powstał dla koncertów, będziemy grali je zawsze, dopóki nasza droga nie dobiegnie kresu.